Ile kosztuje przegląd roweru?

14057443090_3d2941c214_cSezon rowerowy rozpoczął się już na dobre. Dłuższy dzień, więcej słońca to wszystko sprzyja codziennemu korzystaniu z jednośladów. Każdy kto chce rozpocząć swój sezon rowerowy powinien zatroszczyć się o prawidłowe przygotowanie sprzętu. Jeśli sami nie mamy do tego głowy, wtedy rozwiązaniem naszych problemów staje się profesjonalny serwis rowerowy. W jednym miejscu specjaliści wykonują nie tylko przegląd, ale także zajmą się ewentualną wymianą czy naprawą zużytych części.

Podstawowe kwestie to jakość oferowanych usług serwisowych, ale również cena takiego przeglądu. Cena zazwyczaj uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju koniecznych napraw. Przegląd może być duży lub też mały; niekiedy potrzebna jest regulacja hamulców czy przerzutek, a czasem wystarczy sama wymiana opon czy też montaż oświetlenia i błotników. Koszt każdorazowej usługi jest proporcjonalny do trudności przeprowadzenia danej naprawy. Wiadomo, że najkosztowniejsze może okazać się wymienianie czy naprawianie największych części jak na przykład rama, a już nico tańsze okazują się takie drobiazgi jak naprawa manetki czy też łatanie dętki. Oczywiście na własną rękę także można dokonać wszystkich potrzebnych prac pielęgnacyjno ? naprawczych, jednak wymaga to dużego zaangażowania i czasu. Przede wszystkim liczy się przygotowanie roweru i jego porządne wyczyszczenie, a także wymiana wszystkich zużytych części. W tym celu należy kupić odpowiednie elementy składowe do naszego jednośladu. Niejednokrotnie kupując produkty pojedynczo wydamy na nie znacznie więcej, niż jeśli oddalibyśmy cały rower do serwisu. Serwisy bowiem zaopatrzone są w odpowiednie narzędzia i części, dlatego koszty się zmniejszają. Przed podjęciem decyzji o przeprowadzeniu serwisu na własną rękę czy też oddaniu roweru w ręce fachowców, powinniśmy zastanowić się co bardziej się opłaca. Dla niektórych jazda na rowerze jest największą przyjemnością, ale już wszelkie naprawy nie napawają optymizmem. Dlatego, jeśli zależy nam na czasie i jakości napraw powinniśmy skorzystać z pakietów serwisowych.

315085520_e4d17982ce_zW ramach, tak zwanego małego serwisu, wymienia się między innymi czyszczenie pojazdu, regulację hamulców, dopompowanie kół czy też smarowanie wszystkich elementów układu napędowego. Nie jest ta aż taki duży wydatek, bowiem kwota oscyluje w granicach 40 ? 50 zł. Natomiast duży przegląd, jest już zadaniem nieco bardziej złożonym. Ten pakiet usług serwisowych obejmuje między innymi rozebranie całego roweru, dzięki czemu każda część jest dokładnie sprawdzona i stosownie zabezpieczona czy też naprawiona. W tym przypadku ceny wahają się w granicy między 80 a 100 zł. Wszystko oczywiście zależy także od renomy i doświadczenia danego serwisu rowerowego. Jednak taka inwestycja zawsze się opłaca. W ten sposób zwiększa się nie tylko komfort jazdy, ale również poziom bezpieczeństwa. Przed zdecydowaniem się na oddanie roweru do serwisu, powinniśmy sami dokonać wstępnego rozeznania. Nie tylko czyszczenie jest konieczne, ale także smarowanie i wymiana zrytych części. W tym przypadku najczęściej powinno kontrolować się stan łańcucha i hamulców. Jeśli sami ustalimy, co chcemy naprawić w rowerze, wówczas będziemy przygotowani do złożenia zamówienia w serwisie. Przede wszystkim jasno określimy nasze priorytety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *